Proč volit skleněný obklad nebo skleněnou pracovní desku?

Sklo je materiál, který je tak starý že se objevoval ve všech kulturách, stavbách i stavebních slozích. Jedná se o dokonalý přírodní materiál, který je stoprocentně neporézní a hygienický a díky tomu si velmi dobře rozumí s potravinami. Můžete u něho vařit a nemusíte se bát využít jej ve své koupelně.

Sklo je velmi vhodné na kuchyňskou linku, na obložení a i pracovní desku. Použít sklo je možné i na parapety a jiné interiérové prvky. Tvrzené sklo má prakticky stejné a v některých ohledech i výrazně lepší vlastnosti než umělý a přírodní kámen či klasická laminem potažená dřevotříska. Navíc velmi dobře odolává mechanickému poškození, škrábancům a vysokým teplotám.

Obklad ze skla ale není jen velmi praktický, jeho výhodou je že doladí design na požadovanou úroveň, jedná se tak o velmi elegantní doplněk. Skleněný obklad navíc velmi dobře zapadá do trendu minimalistického vzhledu, který je charakteristický ostrými hranami a použitím kovu i skla.

Tloušťka kaleného skla je 6mm. Pokud by zákazníka neuspokojila standardní nabídka barev, dodavatel je schopen namíchat barvu takřka na přání a díky tomu zákazník dostane odstín, který bude dokonale korespondovat s jeho kuchyní.

Zdroj: http://www.dumabyt.cz/rubriky/interier/kuchyne/proc-volit-skleneny-obklad-nebo-sklenenou-pracovni-desku_24740.html