Za kvalitní nábytek stojí zato si připlatit

Proč investovat do nábytku?

Investovat do kvalitního nábytku se vyplatí. Proč? Hned z několika důvodů. Zaprvé je kvalitní nábytek obvykle vyroben z lepších materiálů a s většími detaily. Takže vám vydrží mnohem déle než ten méně kvalitní a nebudete ho muset obměňovat či opravovat tak často. Což baví málokoho.

Dalším důvodem, proč se taková investice vyplatí, je estetické hledisko. Na drahém nábytku je totiž skutečně na první pohled vidět, že je drahý. A hned je jasné proč. Kvalitní nábytek obvykle vypadá  mnohem lépe, má propracovanější design a díky tomu posune styl vašeho interiéru na vyšší level. Což se většině z nás zkrátka líbí.

Komfortní pohodlí

Myslíte, že může být levná pohovka pohodlná? A jak dlouho vám vydrží? Platí, že kvalitní nábytek je obvykle pohodlnější. Byly na něj totiž použity materiály, které jsou měkčí, příjemnější na dotek, odolnější a trvanlivější. Často je také ergonomický, neboli přizpůsobí se vám a dobře se vám na něm sedí nebo leží, což ještě víc zvyšuje váš komfort. Takže například drahá kvalitní matrace je mnohem lepší podporou pro vaše tělo než ta levná. Kvalitní židle poskytují lepší oporu pro vaše záda a bude se vám na nich i příjemněji sedět.

Materiál

Kvalitní nábytek poznáte podle toho, z jakého je vyroben materiálu? Je to dřevotříska? Lamino? Cosi potažené čímsi? Pryč s tím! Kvalitní nábytek se nestydí za to, z čeho je vyroben a naopak se tím okatě chlubí. Masivní dřevo je skutečně masivní. A pro kvalitní nábytek je tento přírodní materiál zcela typický. Použití oceli je jedním z dekoračních i stabilizačních prvků. Sklo není nikdy nahrazeno plastem. Potah na pohovce vydrží všechno a přežije i vpád vašeho zvířecího mazlíčka. Je to kůže? Jistě, že ano – žádná náhražka typu koženky.

Zkrátka, kvalitní nábytek by měl být vyroben z materiálů, které jsou trvanlivé a odolné.

Detaily a design

Kvalitní nábytek bývá dražší i proto, že často nejde o sériovou výrobu, ale o jedinečné kousky, na nichž pracují zkušení designéři. Vše je poctivá, ruční práce. Je kladen důraz na detail. Vše je dokonale propracované a i to, co vypadá jako chyba, je tam cíleně. Konstrukce je tak pevná, že vydrží snad navěky. A vzhled je za všech okolností na pohled hezký a příjemný, působí esteticky a nábytek má za cíl nejen dobře sloužit, ale i skvěle vypadat. Zlepší vzhled vašeho interiéru a udělá váš domov příjemnějším místem k životu.

Přečtěte si také Déšt, bláto nebo sníh? Díky zázračné rohožce vždy čistý domov nebo Sekačka jako tříkolka. Tichá, ekologická, na fyzičku lepší než rotoped.

Fotografie