Sekačka jako tříkolka. Tichá, ekologická, na fyzičku lepší než rotoped

Pracujete na zahradě, ale zároveň byste si chtěli zvýšit fyzickou kondici? Právě pro Vás je vhodný nový projekt, londýnské společnosti Seymourpowell, vřetenové sekačky poháněné lidskou sílou.

Londýnská společnost sekačku Grazor vymyslela jako ,,zelené řešení pro planetu“. Sekačka neničí vzduch zplodinami a ocení ji i Vaší sousedé, které ušetří od hluku.

Sekačka je designovým spojením tříkolky s vřetenovým válcem. Je vybavena pětistupňovou převodovkou, kola a vřeteno pohání pedály řetězem. Stroj je celý postaven z uhlíkových vláken, aby se snížila hmotnost. Široká kola navíc zabraňují otlačkům na trávníku. Oproti klasickým vřetenovým sekačkám zde ale nenajdete koš na posekanou trávu. Předpokládá se totiž Vaše častá aktivita, tudíž budete sekat pouze malé konečky trávy a tím způsobem mulčovat.

Sekačka umožňuje posun nožové soustavy, je s ní tak možné dobře obsekat i drobné detaily u chodníčků a cest. Stačí jen před vjezdem na trávník nastavit výšku sekání a polohu vřetena a začít šlapat.

Evýhodou tohoto designového stroje je jak asi nikoho nepřekvapí, jeho cena. Ta se pohybuje okolo 113 000 Kč, tato cena odpovídá ceně, za kterou si koupíte minimálně dvě velké vřetenové sekačky, nebo starší auto. Hřát Vás ale může pocit, že uděláte nejen něco pro svou fyzickou kondici ale i pro ovzduší.

Zdroj: http://hobby.idnes.cz/vretenova-sekacka-jako-trikolka-dai-/hobby-zahrada.aspx?c=A150710_133205_hobby-zahrada_bma