Jak vybrat nejlepší podlahu?

Rustikální podlaha

Milujete Itálii a zbožňujete především italský venkov? Je možné, že už svůj domov trochu laděný po italsku máte. Při výběru nové podlahové krytiny proto nejspíš uvažujete, jak je to v Itálii. V dnešní době má každý Ital jinou podlahu, protože možnosti výběru jsou obrovské. Ale taková typická italská podlaha bude rustikální. Tedy nejspíš dřevěná. Ale z žádných čistých, lakovaných prkének. Z pořádného, masivního dřeva, ze silných prken a z takového dřeva, které vydrží úplně všechno – velkou zátěž, hry vašich dětí, posunování nábytku, chůzi v botách.

Dřevěná podlaha má mnoho předností a je i nečekaně hřejivá. Je na pohled krásná a můžete si ji barevně vyladit podle svého domova. Její jedinou nevýhodou je akorát to, že potřebuje zvýšenou péči, průběžnou údržbu a jednou za čas ji budete muset přebrousit a přelakovat.

Kusové koberce

Někdo si pokryje skoro celou domácnost koberci a má pocit, že je to nejlepší možné řešení. Jinému jsou takové koberce „proti srsti“, zato se mu líbí kusové koberce. Pokud je to i váš případ, máte opět široké možnosti. Kusové koberce se prodávají v tolika variacích, typech, s tolika motivy a v tolika různých tloušťkách, že si budete vybírat jen těžce. Pak se ale takový kobereček stane středobodem vaší místnosti, bude krásný na pohled a navíc se vám po něm bude příjemně chodit, protože vás bude hezky hřát. Za svůj ho okamžitě přijmou i vaše děti a domácí zvířata.

Nápodoba přírodních materiálů

Líbí se vám kamenné nebo dřevěné podlahy, ale netroufáte si na ně? Nebo na ně zkrátka nemáte dost peněz? V dnešní době existuje alternativa. Vinylové podlahy. Vyrábějí se v různých designech, takže na první pohled připomínají nejrůznější přírodní materiály v rozličných barvách. Jejich výhodou je snadné udržování, jsou měkké a příjemné na chůzi, hřejí, nekloužou a jsou velmi odolné. I když mnoha lidem připomínají linoleum, jsou mnohem kvalitnější a odolnější. Takže pokud nevíte, jakou podlahu zvolit, zkuste klidně vsadit právě na vinyl.

Klasická dlažba

Do některých místností zkrátka nejvíc sedí dlažba. A nad volbou ani příliš nemusíte přemýšlet. Koupelna? Toaleta? Chodba? Nic není praktičtější než dlaždice, které vydrží značnou zátěž, nevadí jim mokro a snadno se udržují. I ty se dnes vyrábějí v tolika tvarech a s tolika motivy, že vyhoví i nejnáročnějšímu klientovi. Vybrat si můžete podle stylu dané místnosti, svého vkusu nebo prostě podle ceny. A k italskému stylu klasická dlažba rozhodně dobře sedí.

Přečtěte si také Proč volit skleněný obklad nebo skleněnou pracovní desku? nebo Itálie v Česku – zařiďte si typickou italskou domácnost

Fotografie