Jak vybrat konferenční stolek?

Proč mít konferenční stolek

Možná přemýšlíte, jestli konferenční stolek vážně potřebujete. Máte přece kousek od pohovky jídelní stůl a různé další odkladové prostory, skříňky a police. Ale konferenční stolek má mnoho možností využití. Když si dáte kávu a chcete si u ní posedět na pohovce či v křesle, odložíte si ji tam. Položíte si tam talířek s jídlem. Odložíte knihu či časopis, dálkový ovladač i mobilní telefon. Děti si na konferenčním stolku mohou malovat a tvořit. A když přijde návštěva, jíž usadíte právě na pohovku, tak konferenční stolek bude rázem naplno využit. Takže ano, malý stoleček do obývacího pokoje se určitě hodí.

Stylové sklo

Pokud chcete něco speciálního, co dodá vašemu obývacímu pokoji šmrnc, tak vsaďte na sklo. Skleněný konferenční stolek vypadá stylově, vyrábí se v různých designech a může mít kovové nožky nebo být doplněn dřevem. Může mít jen horní desku nebo být dvoupatrový. Výběr je široký a můžete si zvolit přesně takový, který sedne k vaší sestavě v obývacím pokoji. A nebojte se, sklo je tvrzené a jen tak snadno se nerozbije.

Obyčejná dřevotříska

Nejběžnější jsou konferenční stolky z dřevotřísky nebo jiných materiálů napodobujících dřevo. Jsou potaženy laminem či jiným materiálem, takže na první pohled vypadají jako celé dřevěné. Jejich výhodou je, že si je můžete vybrat v jakémkoliv barevném provedení budete chtít, takže mohou skvěle zapadnout k vašemu ostatnímu nábytku.

U této možnosti vítězí také cena – takovéto konferenční stolky patří k nejlevnějším a seženete je často už za několik stovek korun. Poslouží vám stejně dobře jako jiné, snadno se udržují a například jakožto varianta k malým dětem jsou ideální možností – protože jejich případné poničení vás nebude tolik mrzet.

Masivní dřevo

Úplně jinou kategorií jsou stolky z masivu. Opět se vyrábějí v různých tvarech, barevných variacích a z různých druhů dřeva. Deska stolku může být dohladka vybroušená a lakovaná, nebo může mít přírodnější vzhled a být robustnější. Velmi často se takové masivní konferenční stolky prodávají v jedné sestavě i s jídelním nábytkem, takže celá vaše domácnost může krásně ladit. Takový konferenční stolek z masivu vám dlouho vydrží, ale jeho nevýhodou bývá cena – z výše jmenovaných bývá zpravidla nejdražší. A také myslete na to, že dřevo potřebuje čas od času ošetřit, přebrousit a přetřít, aby bylo krásné i dál.

Přečtěte si také Proč volit skleněný obklad nebo skleněnou pracovní desku? nebo Kam umístit pohovku: ke stěně, či do rohu?

Fotografie