Kam umístit pohovku: ke stěně, či do rohu?

Při výběru pohovky je důležité myslet i na její umístění. Postavení pohovky pod oknem není moc dobrým řešením. Pod oknem je většinou umístěné topení a jeho zakrytím zbytečně zabraňujete sálání tepla, za které tak draze platíte. Navíc při pohledu na televizi zhoršuje světlo, které oknem proniká kvalitu obrazu. Zapomenout se nedá ani na špatný přístup oknu.

Vhodnějším umístěním pohovky, je umístění ke stěně. Pohovku jde ozvláštnit polštářky, potahy. Dekor a celkový design tak můžete měnit podle aktuální nálady. V českých domácnostech převládá rohové řešení sedačky. Toto řešení využije jinak nevyužitý roh. Tím ušetříte spoustu prostoru.

Sedačku je možné doplnit o křeslo či taburet. Taburet se navíc velmi hodí pro optické rozdělení prostoru. V případě rohové pohovky volíme většinou rozkládací provedení, které jistě ocení návštěva při příležitostném přespání. Vždy však pamatujte na to, že by měla být dobře přístupná. Jestliže si po odpolední kávě rádi poležíte, vybírejte z nižších a širších provedení pro maximální pohodlí.

 

Zdroj: http://www.dumabyt.cz/rubriky/interier/obyvaci-pokoje/kam-umistit-pohovku-ke-stene-ci-do-rohu_24640.html