Co byste měli zvážit před rekonstrukcí koupelny?

Pokud chcete zrekonstruovat svou zastaralou koupelnu, která již dávno neodpovídá tomu, co byste si od této místnosti přáli, nezapomeňte se však na chvíli zastavit a zodpovědět si některé důležité otázky, bez jejichž pečlivého uvážení a promyšlení byste jen těžko proměnili tuto místnost v takovou, jež bude vyhovovat požadavkům celé rodiny.

Umyvadlo

Velikost umyvadla by měla odpovídat tomu, jaký je váš životní styl, tedy jaké máte záliby nebo návyky. Pokud jste například zvyklí prát některé kousky oblečení v ruce, nebude pro vás malé a mělké umyvadlo to pravé. Rozhodněte se na základě toho, co od daného umyvadla očekáváte a k čemu ho budete nejčastěji využívat. Věřte, že tohoto zohlednění nebudete později litovat.

Vana nebo sprchový kout?

Každý má rád něco jiného. Někdo nedá dopustit na odpočinek v horké vaně, jiný zase preferuje rychlé a praktické osprchování. Uvědomte si ale, že kvůli rekonstrukci koupelny v malém brněnském bytě musíte své názory a záliby trošku přehodnotit. Sprchový kout vám sice nedopřeje vysněnou relaxaci, avšak ušetří spoustu místa, díky kterému se zvětší prostor celé koupelny, který můžete využít mnohem lépe.

Barevné kombinace

I výběr barev do kouleny je velmi důležitý. Barevné kombinace dlažby a obkladů by k sobě měly ladit a vzbuzovat ve vás uklidňující pocity. Jelikož má většinou každý v rodině odlišný názor na barvy, zkuste najít takovou kombinaci, která uspokojí opravdu celou rodinu. Vzhledem k rozmanitosti nabízených produktů to jistě nebude takový problém. Ke spokojenosti s dlažbou a obklady však nepřispívají pouze barevné odstíny, ale také kvalita odvedené práce. Šikovné firmy nabízející obkladačské práce však seženete i Brně.