Co byste měli vědět o dentální hygieně a báli jste se zeptat

Zubní lékaři na Brněnsku se ve svých ordinacích stále častěji setkávají s pacienty, které by mohli ušetřit nepříjemných zákroků, kdyby neotáleli s návštěvou dentální hygieny. Při tom se není vůbec čeho bát. Jak tedy vypadá taková první návštěva v ordinaci zubní hygieny v Brně?

Nejdříve s vámi dentální hygienista probere, jakým způsobem si běžně doma čistíte zuby. Jak často chodíte na preventivní prohlídky ke svému zubaři. A zda máte se svým chrupem nějaké potíže. Po krátkém úvodu již následuje samotné čištění zubů. Jeho náročnost a délka trvání se pochopitelně odvíjí od stavu vašich úst. Nejčastěji je potřeba ultrazvukem odstranit především zubní kámen, který se pravidelně vyskytuje na zadní straně dolních předních zubů. A jemným pískováním zbavit vaše zuby pigmentace způsobené například kouřením nebo pitím kávy a čaje. Zubní hygiena vám také pomůže při léčbě parodontitidy odstraněním poddásňového kamene. V neposlední řadě si dentální hygiena klade za cíl také klienta naučit správné technice čištění zubů a péče o dutinu ústní. Kontrolní návštěva pak dvakrát do roka udělá doslova zázraky s vaším chrupem.

Zubní hygiena nemá pouze kosmetický účinek, jak se mnozí stále domnívají. Naopak, má preventivní a léčebný charakter. Pokud vás trápí zánět dásní, podobně jako téměř devadesát procent populace a svírá se vám žaludek obavami při každé návštěvě svého zubního lékaře, je čas objednat se na dentální hygienu v Brně na Erbenově ulici. Díky osvojení si správné péče o chrup, kterou pak budete snadno provádět i doma, a profesionálnímu vyčištění zubů předejdete mnoha potížím, které by následně a pravděpodobně bolestivě řešil váš zubař. Špatná péče o dutinu ústní může vést až ke ztrátě zubů.

Ve Stomatologickém centru Erbenova vás zdravotnický personál profesionálně ošetří, odstraní zubní kámen i pigmentaci a naučí vás, jak se starat o své zuby, aby pro vás návštěva zubního lékaře již nebyla noční můrou. Návštěva dentální hygieny je vhodná pro všechny v každém věku, zvláště pak pro děti a dospívající a těhotné ženy. Objednejte se na první prohlídku dříve, než bude pozdě.