Rekonstrukce koupelny

Podle některých výzkumů strávíme v koupelně 1,5 roku života. Průměrně se v ní zastavíme 6 x denně. To už je docela dost času na to, abychom ho trávili v prostředí, které se nám nelíbí, není nám příjemné nebo nás dokonce vyloženě štve. Nikdo nechce začínat den pohledem na popraskané kachličky po babičce, rezavý odtok vany, která je dobrá už leda pro vánočního kapra nebo se naštvat, že se už zase nakopl o roh pračky v miniaturním prostoru koupelny. Rekonstrukce koupelny je stále častěji využívaným prostředkem ke zvelebení a zhodnocení bydlení.

V panelákových bytech se nejčastěji řeší vybourání klasického jádra, přes jehož papírové stěny je slyšet i hlasitý povzdech a jeho nahrazení pevnějšími zdmi či příčkami. Na hrubou práci si většina klientů zve stavební firmy či živnostníky, kteří mají řadu zkušeností a především potřebnou techniku a dovednosti. Do finálních úprav, jako je obkládání, že mnoho lidí pouští svépomocí. Pokud ovšem nemáte s pokládáním dlažby nebo lepením obkladů zkušenosti, doporučujeme vyhledat schopného obkladače. Kromě instalace vám také poradí s výběrem. Každý typ dlažby či obkladů má své pro a proti. Mozaikové obklady jsou efektní, ale usazený vodní kámen dokáže jejich spáry zanést a věčný úklid zanedlouho otráví i nadšené hospodyňky. Velkoformátové dlaždice jsou zase vhodné až od určité výměry podlahy, není dobré je příliš ořezávat, protože pak přijdete o kýžený efekt. Všechny tyto záludnosti vám zkušený obkladač při rekonstrukci koupelny rád odhalí a pomůže vybrat materiál tak, abyste byli spokojeni po estetické i funkční stránce.

Při obkládání je třeba postupovat skutečně poctivě, ač se to nezdá, i milimetrové odchylky v šířce spáry mohou vaši novou koupelnu zcela znehodnotit. Zkušený obkladač pracuje precizně, protože ví, že výsledná podoba obkladů je vizitkou jeho práce. Práci řemeslníka sice můžete reklamovat, ale představte si, že jste sehnali od vysněných obkladů poslední kusy, další se nevyrábí ani nejsou nikde na skladě a váš obkladač bude svou práci rozbíjet a předělávat.

Abyste podobným hororovým situací předešli, zjistěte si dopředu recenze a obkladače opravdu pečlivě vybírejte. Jen tak se budete ze své nové koupelny těšit dlouhá léta.