ITALSKÝ INTERIÉR

Italská móda to jsou světoznámé, drahé značky Giorgio Armani, Valentino Garavani, Guccio Gucci, Miuccia Prada, Nina Ricci, Elsa Schiaparelli, Gianni a Donatella Versace a další. Dojisté míry jsou italské interiéry těmito značkami ovlivněny, představují totiž luxus a luxus je to co vévodí italským domácnostem.
Italský interiér využívá symbiózu historie a modernosti. Italský nábytek představuje nábytek klasický a moderní nábytek. Klasický nábytek vychází z elegance starších dob a kombinuje je s novodobým stylem, kdežto moderní nábytek má absolutně čisté, jednoduché linie, které jsou samozřejmě také elegantní, jen trochu jinak.
Moderní nábytek využívá kompozitu, skla, umělých hmot a kompozitů, tak aby byl unikátní. Důraz se klade na jednoduchou údržbu, zpracování, praktičnost a v neposlední řadě se klade důraz i na úložné prostory, které chybí snad každému.
Italskému interiéru většinou vévodí světlé barvy, velkou převahu má bílá barva, ale existují i tmavé varianty, kreativitě se meze nekladou. Zapomenout se ale nesmí na umění. Umění obsahuje každý italský interiér. Fresky, busty, torza, sochy, historické prostory, obrazy, rámy – to vše proplouvá civilizacemi a zakotvilo i v italských domácnostech. K podtrhnutí dojmu luxusu jsou ideální volbou tzv. GLAMOUR osvícení. Nevýhodou těchto lustrů je, že většinou zaberou podstatnou část interiéru.