Pokoje pro hosty z dřevěných palet

Rakouská architektonická firma Heri & Salli navrhla velmi originální pokoje pro hosty jménem Viennese Guest Room celé z dřevěných palet. Pokoje pro hosty se nachází v jednom činžovním domě ve Vídni a architekti Heribert Wolfmayr a Josef Saller ze studia Heri & Salli je dokázali vytvořit s minimem zásahů a úprav.

V celém interiéru se nachází pouze holé cihlové zdi a jediný kus nábytku, který slouží na spaní, jako regál nebo místo na sezení. Navrstvené fošny tvoří prostor pro spaní, které je samostatnou oddělenou částí. Ostatní nábytek je nadbytečný.

Zdi a podlahy jsou odkryté, aby došlo k propojení z historií a strukturou domu. Nová zařízení jako jsou kabeláže, potrubí, řetězy nebo lana nemají jiný význam než funkční. Ke každému pokoji náleží samostatná koupelna. Prostor koupelny je koncipován jako syrový a racionální. Veškeré kabely a potrubí jsou na očích a definují místnost po všech stránkách. Koupelna působí jako dočasná instalace kočovníků z třetího tisíciletí. Obrovské zrcadlo, které se opírá o jednu ze stěn koupelny přidává hloubku prostoru a budí dojem většího a více otevřeného prostoru. Žluté a oranžové závěsy mají za úkol oživit prostor.

Zdroj:http://www.designmagazin.cz/interier/55288-ve-vidni-vznikly-pokoje-pro-hosty-z-drevenych-palet.html