Nendo navrhli skleněné stolky Soft pro Glas Italia

Japonské designerské studio Nendo, které založil japonský designér narozený v kanadském Torontu Oki Sato, známý jako Nendo, sbírá jeden úspěch za druhým. Silné konceptuální projekty v oblasti designu i architektury způsobili, že studio Nendo se stalo mezinárodním pojmem a opatřilo Okiho Sata gloriolou mezinárodní hvězdy.
Po předchozí bezproblémové spolupráci s Glas Italia,kdy Nendo navrhlo skleněnou lavici a stůl Brushstroke s potiskem kamene, tentokrát Nendo navrhlo novou kolekci stolků Soft. Tři různě velké stolky s barevnými hranami a matným sklem mají evokovat měkkost, která sklu není svými vlastnostmi příliš blízká.
Pět tabulí skla jsou spojeny svými hranami seříznutými pod úhlem 45 stupňů a potištěny barevnými přechody, kterými stolky září. Jednotlivé tabule skla nejsou pouze matné, ale je zde využitá i složitá digitální technologie, díky které se evokuje rozmazání barev na okrajích a dochází tak ke vzniku měkkého obrazu.
Stolky pro Glas Italia, která se zabývá především výrobou nábytku ze skla bylo možné vidět v dubnu v Miláně na veletrhu.
Zdroj: designmagazin.cz