Italský nábytek, design a luxus

Design a luxusní provedení, takto by se dal charakterizovat italský nábytek do interiéru i exteriéru. Nábytek z Itálie je vyhlášený již po mnoho staletí. Dáno je to zejména vyspělostí zdejší kultury již v dobách Římské říše atd. Itálie má ve své bohaté historii řadu věhlasných umělců ve všech oborech. Výroba nábytku se tak velmi častou snoubí s uměním a proto má italský nábytek punc originálnosti, skvělého designu a provedení.

Výrobci italského nábytku se zaměřují na dvě hlavní oblasti a to na Rustikální nábytek a Moderní nábytek.

Rustikální nábytek

Rustikální znamená 'venkovský' či 'selský'. Ovšem nenechte se zmást. Nábytek tohoto provedení je velmi příjemný, navozující atmosféru venkovských sídel. Přírodní materiály a dekory vám dovolí splynout s přírodou. Oblíbenou předností rustikálního nábytku je i fakt, že nepodléhá módním trendům, za posledních několik desetiletí se změnil jen minimálně a tak lze mít zařízený byt opravdu 'nadlouho stylově'.

Důležíté je i zde zvolit kvalitní materiál pro výrobu nábytku. Ovšem u rustikálního nábytku je to téměř standardem, jelikož přírodního vzhledu dosáhnete nejlépe kvalitním dřevem. ze kterého je nábytek vyroben.

Moderní nábytek

Moderní nábytek se vyznačuje puncem unikátnosti, využítím moderních materiálů jako kovu, skla, kompozitů i umělých hmot. Do moderních prosluněných bytů se tento typ nábytku opravdu velmi hodí. Záleží jen na vás jaké variantě dáte ve svém domově přednost.

V posledních letech je stále zřetelenější posun moderního nábytku ke kvalitnímu zpracování i výběru materiálů. Evropské nábytkářské firmy se tak snaží logicky bránit proti asijské produkci levné, ale často méně kvalitního nábytku. Např. na italském veletrhu v Miláně 'iSalone', který naposledy proběhl v dubnu 2013, byl tento posun ke kvalitě citelně znát.