Designblog 2015

Designblok, mezinárodní přehlídka designu založená v roce 1999, se již po sedmnácté bude konat v prostorách areálu Výstaviště Praha Holešovice. V období 22. do 27. října, kdy se Designblog koná, zde můžete vystavit své nápady na největší tuzemské přehlídce designu, přesto že nejste Starck, Urquiola, Rashid, Plesl nebo Koldová.

Pokud nejste studovaný designer, ale baví vás navrhovat předměty, pošlete fotografii předmětu, kterou byste na Designbloku chtěli vystavit na adresu, kterou najdete na oficiálních stránkách Designbloku nejpozději do 31. července 2015.

Běheme srpna Vás organizátoři informují, o tom, zda jste byli vybráni na výstavu Druhého salónu amatérského designu, která se uskuteční v Openstudiu Designbloku na Výstavišti Praha Holešovice. Pro účastníky není dané žádné věkové omezení, jediné omezení je že účastníci se v současné (ani minulé) době nesmí živit navrhováním a nejsou ani studenty uměleckých škol.

Program letošního Designbloku je již definitivně uzavřený. Prostory Superstudia a Openstudia obsadí více než dvě stovky vystavujících designérů, školních ateliérů, českých i zahraničních výrobců i prodejců špičkového designu.

Loňský ročník Designbloku ukázala nejrůznější vynálezy, dekorativní předměty, brýle, hračky, vázy a dokonce i dopravní prostředky. Velký ohlas například sklidila sajdkára, ve které je možné převážet i batolata.

Zdroj: http://bydleni.idnes.cz/designblok-2015-soutez-pro-amatery-d4o-/architektura.aspx?c=A150723_173521_architektura_rez